Stolové

Ak hľadáte dizajnový doplnok, osvetlenie pracovného stola, lampičku na nočný stolík alebo písací stôl či na navodenie príjemnej atmosféry ste na správnom mieste. Stolové lampičky si nájdu mnohé využitia v každej domácnosti.
Na prisvietenie pri učení alebo na prácu si vyberiete spomedzi kancelárskych stolových lámp. Ponúkajú relatívne vysokú svietivosť a dobrú flexibilitu s možnosťami stmievania alebo zmeny teploty svetla. Oslovia svojím jednoduchým moderným prevedením avšak nájdete medzi nimi aj ikonické bankerky. Ak skôr pozeráte na dizajn a funkčnosť nezohráva rolu medzi dizajnovými a dekoračnými lampami nájdete mnoho pekných kúskov. S pomedzi vintage, industrálnych, klasických a moderných lámp si vyberiete dizajn podľa konkrétneho štýlu. Pre zladenie dizajnu niektoré série svietidiel ponúkajú aj stolové lampy. Bohato však postačí aby spolu ladili materiál a farba svietidiel. Pri večernom čítaní môžu prísť vhod lampičky s klipom ktoré môžete pripevniť o dosku stola alebo čelo postele.
Čo sa týka svietivosti, pri lampách s LED integrovaným zdrojom neriešite žiarovky. Svietivosť a teplotu svetla zistíte podľa počtu lúmenov a kelvinov. Lampa slúžiaca na čítanie by mala mať svietivosť aspoň 400 lúmenov. Pri pätici na žiarovku si intenzitu a teplotu svetla vyberiete podľa žiarovky. Najefektívnejšími a najúspornejšími sú LED žiarovky. Nájdete medzi nimi aj filamentové zdroje, ktoré dizajnom pripomínajú klasické edisonky.

Zobrazených 1–36 z 676 výsledkov

Podľa ceny

Výrobca

Materiál svietidla

Svetelný zdroj

Scroll to Top